Konserwacja - czyszczenie bazy danych

Czy ktoś przeprowadzał konserwację bazy danych ?
Mam instalację, w której stan bazy wskazywał na ponad 400 tyś. plików, natomiast ich rzeczywista ilość to ok 250 tyś.

Z konsoli można wywołać polecenie: files:scan jednak prawdę mówiac nie udało mi się doczekać końca zadania jeśli wywołam z parametrem -all. Kiedy ograniczyłem się do jednego konta, do bazy faktycznie zostały dopisane pominięte pliki.

Proszę o informację jak dokładnie działa: files:cleanup. Oczekiwałbym, że polecenie kasuje z bazy odwołania do nieistniejących plików i katalogów, aczkolwiek nie mam odwagi testować tego na w/w instalacji (ze względu na obszerne zasoby).

PS:
Wstępnie poradziłem sobie tak, że z bazy SQL usunąłem wszystkie rekordy tabeli oc_filecache i wywołałem files:scan. Uzyskałem pożądany efekt, gdyż owncloud zaczął pokazywać, strukturę katalogów i plików zgodnie z zasobami na dysku. Nie mniej, nie zgadzały sie ID z wcześniej przygotowanymi udostępnieniami zasobów i tę cześć bazy było trzeba wyczyścić, a następne manualnie przydzielić współdzielenie.

Bardzo odradzam manualne majstrowanie przy tabelach. Jedyne co jest jeszcze w miare ok to czyszczenie tabeli oc_jobs. Tam nie zrobisz za duzo zamieszania.

Prawdopodobne jest to zwiazane z twoim poprzednim pytaniem o background jobs.

Nie byly one wywolywane, wiec nie miales przeprowadzonego czyszczenia w tle.