Usuwanie admin usera

Witam, mam pewien problem. Właśnie postawiłęm swój domowy serwer i chce go wykorzystać jako chmurę. Zrobiłem baze danych mysql i zainstalowałem na serwerze z Ubuntu server 16.04 oprogramowanie ownCloud. Ale przed zarejestrowaniem konta admina musiałem kliknąć w Storage & database, niestety tego nie zrobiłm i teraz nie wiem jak cofnąć to do stany początkowego, abym mógł na nowo, i tym razem poprawnie utworzyć konto admin.

Hmm, mozesz twardo "zresetowac ownCloud",

rm -rf data
rm -rf config
mkdir data
mkdir config

Dalej np.:

mysql -u UZYTWKONIK_BAZY -p 
drop database NAZWA_BAZY;
create database NAZWA_BAZY;
use NAZWA_BAZY;
GRANT ALL PRIVILEGES ON NAZWA_BAZY TO 'UZYTWKONIK_BAZY'@'localhost' IDENTIFIED BY 'UZYTWKONIK_BAZY';

Dalej po prostu w przegladarce wpisz swoje rzeczy od nowa. Mam nadzieje, ze o cos takiego Ci chodzilo :>

Dzięki za pomoc, ale niestety nie działa. Gdy wchodzę przez przeglądarkę wyświetla mi się taki komunikat:
This ownCloud instance is currently in maintenance mode, which may take a while.

Strona odświeży się gdy instancja ownCloud będzie ponownie dostępna.

Skontaktuj się z administratorem, jeśli ten komunikat pojawił się nieoczekiwanie lub wyświetla się ciągle.

Dziękuję za cierpliwość.

Nie wiem o co chodzi

sudo -u www-data php occ maintenance:mode --off

Pamietaj, ze musisz byc w swoim katalogu oc, np. /var/www/owncloud

Nie może mi otworzyć pliku occ

Pamietaj, ze musisz byc w swoim katalogu oc, np. /var/www/owncloud

https://doc.owncloud.org/server/9.1/admin_manual/configuration_server/occ_command.html

Działa, ale zostałem automatycznie zalogowany. A chce mieć możliwość potrzeby zarejestrowania konta admin. Tak jam mam na tym obrazku: https://assets.digitalocean.com/articles/owncloud_install_ubuntu_16.04/admin_page.png

To oznacza ze nie usunales i pozniej utworzyles swojego katalogu "config" i "data", tak jak w moim pierwszym poscie. Pamietaj, ze musisz tez skasowac i odtworzyc swoja baze danych.

Pamietaj tez, ze te kroki kasuja wszystkie dane jakie mieles dotychczas w swoim serwerze OC, ale z tego co rozumiem, to jest wlasnie to co chcesz zrobic.

Teraz zrobiłem tak jak powinno być, ale przy ustawianiu w mysql GRANT ALL PRIVILEGES ON NAZWA_BAZY TO 'UZYTWKONIK_BAZY'@'localhost' IDENTIFIED BY 'UZYTWKONIK_BAZY';
wywala mi warrning. A na stronie wyświetla mi się teraz taki oto komunikat: Can't write into config directory!

This can usually be fixed by giving the webserver write access to the config directory.

No musisz zamienic UZYTKOWNIK_BAZY na twojego uzytkownika bazy. Poczytaj troche czym jest GRANT ALL PRIVILAGES. Ja specjalnie dalem to duzymi literami, zebys dal tam swojego. Zewzgledow bezpieczenstwa twojego serwera powinienes ustawic tam odpowiednio trudnego uzytkownika i haslo.

"Can't write into config directory! This can usually be fixed by giving the webserver write access to the config directory."

Zrob dokladnie co mowi komunikat. Musisz dac odpowiednie przywileje do folderow https://doc.owncloud.org/server/9.1/admin_manual/installation/installation_wizard.html#strong-perms-label

W skrocie chown -R www-data:www-data /var/www/owncloud na przyklad.

1 Like

Wszystko działa tak jak chciałem. Dzięki wielkie za pomoc. Naprawdę się przydała :smiley:

1 Like

Ale jeszcze mam jedno pytanie. Po zrobieniu tego co chciałem folder data w głównym folderze owncloud jest zablokowany i nie mam możliwości otwarcia go.

Tak sie dzieje, gdyz nie masz uprawnien do tego folderu. Poczytaj o uprawnieniach w linuxie. Twoj webserver jest obslugiwany przez uzytkownika "www-data", ktory jest domyslnym dla serwera.

Muszisz nadac swojemu uzytkownikowi komputera np "pitplay" odpowiednie uprawnienia przez "sudo"

P.S
Nadales folderowi uprawnienia przez "chown -R www-data:www-data /var/www/owncloud"

Dobra i jeszcze jedno małe pytanko. Moja chmura działa, ale mam do niej dostęp tylko na tym komputerze. Co mam zrobić, abym mógł dostać się do chmury gdze kolwiek jestem? Wiem tyle że musze ustawić adres mojego serwera. Ale jak to mam zrobić tego to nie wiem. Byłbym wdzięczny, jakbyś mi pomógł jescze z tym

@cdamken Carlos, can you help here, how to correctly open ports in his firewall so that he can access his files from WAN? What are also the requirements for his ISP?

First try to see which is your normal ip, like: https://www.whatismyip.com/

The make a traceroute from you ownCloud server to that ip.

Post what is the output.

1 Like

How can I traceroute from my ownCloud server to my IP? From terminal with traceroute command?

I still don't know how to do that. Could you explain me this?

Hi,

as those are networking basics not related to ownCloud you could do a search on your net how to do that. You will find a lot of resources how to use tools like e.g. traceroute and how to debug routing issues.

I have something like that:
traceroute to 83.29.183.188 (83.29.183.188), 30 hops max, 60 byte packets
1 * * *
2 * * *
3 * * *
4 * * *
5 * * *
6 * * *
7 * * *
8 * * *
9 * * *
10 * * *
11 * * *
12 * * *
13 * * *
14 * * *
15 * * *
16 * * *
17 * * *
18 * * *
19 * * *
20 * * *
21 * * *
22 * * *
23 * * *
24 * * *
25 * * *
26 * * *
27 * * *
28 * * *
29 * * *
30 * * *